Në Maqedoni do të shtrenjtohen çmimet e karburanteve

Komisioni Rregullator i Energjetikës ka marrë vendim që nga mesnata në Maqedoni do të rritet çmim i karburanteve

Komisioni Rregullator i Energjetikës në Maqedoni ka njoftuar se nga mesnata do të rriten çmimet e karburanteve.

Çmimi i benzinës do të shtrenjtohet për gjysmë denari, që do të kushtojë 89 denarë, përkatësisht, 91.5 denarë për një litër.

Për dizel çmimi rritet për 1.5 denarë, që për një litër do të kushtojë 93.5 denarë.

Ndërsa çmimi i mazutit ulet për një denarë.

Sipas AlsatM, kursi i denarit kundrejt dollarit është më e lartë për 0.485% që nga periudha e kaluar.

ЕUROSUPER BS 95 – 89,00 (denarë/litër)
ЕUROSUPER BS 98 – 91,50 (denarë/litër)
ЕURODIZEL BS (D-Е V) – 93,50 (denarë/litër)

Shija e redaktorit

ANIMA – udhëtim nëpër majat e letërsisë

Kolana ANIMA e shtëpisë botuese “Dukagjini” është një përmbledhje e librave më të mirë botërorë të letërsisë klasike, në kuptimin gjenuin të fjalës. E...

“Varfanjaku i Zotit”, botuar nga “Dukagjini” fitoi çmimin për përkthimin...

Libri “Varfanjaku i Zotit” i botuar nga shtëpia botuese "Dukagjini" ka fituar çmimin për përkthimin më të mirë të vitit 2022 në Panairin e...

Albina Kelmendi së shpejti me projekte të reja

Këngëtarja shumë e dashur për publikun Albina Kelmendi, me një zë dhe talent të jashtëzakonshëm, ka folur për projektet që është duke i realizuar. Në...

Më të lexuarat

Lirohen nga paraburgimi tri infermieret e dyshuara për sulmin ndaj...

Gjykata Supreme e Kosovës ka liruar nga paraburgimi tri infermieret me inicialet A. P.,  A.R., si dhe R. (A.) K., në rastin e sulmit...

Përfundon seanca ndaj infermiereve, prokuroria kërkon paraburgimin e tyre (VIDEO)

Ka përfunduar seanca gjyqësore për caktimin e masës së sigurisë ndaj tri infermiereve të cilat dyshohen se e kanë keqtrajtuar një grua në Qendrën...

Ibrahim Tatlises pas aksidentit këndon këngë popullore në spital

Këngëtari i njohur turk, Ibrahim Tatlises, i cili mbeti i bllokuar në automjet si pasojë e një aksidenti trafiku në Bodrum Yalikavak në Turqi,...

Të fundit nga rubrika