Në një avion në Athinë bëhet kontroll pas një alarmi për bombë

Pas një alarmi për bombë, policia greke ka kryer kontroll në një aeroplan pasagjerësh të kompanisë 'Ryanair', i cili është ulur në aeroportin ndërkombëtar të Athinës

Ilustrim

Policia greke ka kryer kontroll në një aeroplan pasagjerësh të kompanisë ‘Ryanair’, i cili është ulur në aeroportin ndërkombëtar të Athinës, pas një alarmi për bombë.

Sipas zyrtarëve, ishte piloti i avionit Boeing 737 me afro 190 persona në bord dhe ekuipazhin, i cili kishte njoftuar më herët autoritetet për një mjet të mundshëm shpërthyes në bord.

Avioni që po fluturonte nga qyteti i Katovicës në Poloni drejt Greqisë, ka mbërritur në Athinë dhe ishte i shoqëruar nga dy avionë luftarakë në orën 17:35 me orën lokale.

Më vonë Policia është parë duke kontrolluar pasagjerët, të cilët po zbrisnin nga avioni, bagazhet e të cilëve ishin rreshtuar jashtë në pistë, raporton raporton Zëri i Amerikës.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Barrikadat, KFOR-i paralajmëron ndërhyrje nëse ato nuk largohen

Efikasiteti i këtyre mjeteve të rënda të KFOR-it është testuar hiç më larg se dy ditë më parë. Ushtrimet e 19 dhjetorit i kanë mundësuar...

Gjendet pa shenja jete një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Gjakovë. Në raportin 24-orësh thuhet se njësitë...

Të fundit nga rubrika