Në Pejë u shënua 22 vjetori i sulmeve të 11 Shtatorit

Në qytetin e Pejës në prani të një delegacioni të lartë të Ushtrisë Amerikane, kryetarit të Pejës dhe anëtarëve të Rotary Club Peja, pranë monumentit “Kujtim dhe Miqësi”, u shënua 22 vjetori i sulmeve të 11 Shtatori

Në qytetin e Pejës në prani të një delegacioni të lartë të Ushtrisë Amerikane, kryetarit të Pejës dhe anëtarëve të Rotary Club Peja, pranë monumentit “Kujtim dhe Miqësi”, u shënua 22 vjetori i sulmeve të 11 Shtatori.

Delegacioni i Ushtrisë Amerikane u nda i impresionuar nga monumenti i 11 Shtatorit, organizimi i kësaj ngjarje dhe pritja e qytetarëve të Pejës.

Në fjalimin e mbajtur gjatë drekës, Komandanti i Forcave Amerikane theksoi: “Kjo ishte një ndër nderimet më të mëdha që kam përjetuar gjatë gjithë karrierës sime.”

Ky monument është i vetmi i këtij lloji në mbarë Evropën Juglindore pasi përmban një copë të metalit nga Kullat Binjake. Monumenti është iniciuar vitin e kaluar nga biznesmeni Pejan, Nehat Devolli.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika