Në raste të ndara policia nis hetimet për dy vdekje në Istog dhe Klinë

Policia e Kosovës ka filluar hetimet për dy vdekje në raste të ndara në komunën e Istogut dhe Klinës

Policia e Kosovës
Policia e Kosovës

Policia e Kosovës ka filluar hetimet për dy vdekje në dy raste të ndara në komunën e Istogut dhe Klinës.

Në Istog, një grua ka kërkuar ndihmë mjekësore për burrin i cili ishte në gjendje të rëndë shëndetësore. Nga mjeku kujdestar është konstatuar vdekja e tij.

Me vendim të prokurorit, trupi i viktimës është dërguar për obduksion.

“Ankuesja femër kosovare ka kërkuar ndihmë mjekësore pasi viktima mashkull kishte qenë në gjendje të rëndë shëndetësore. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësia policore, si dhe një autoambulancë. Nga mjeku kujdestar është konstatuar vdekja e viktimës. Me vendim të prokurorit kujdestar, trupi i pajetë dërgohet në IML për obduksion. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në njoftim.

Edhe në Istog, një burrë është dërguar për tretman mjekësor, ku mjeku kujdestar e ka konstatuar vdekjen e tij.

Me urdhër të prokurorit, trupi i viktimës është dërguar për obduksion.

“Është raportuar se viktima mashkull kosovar nga familjarët e tij ishte dërguar për tretman mjekësor, me ç’rast nga mjeku është konstatuar se ai kishte ndërruar jetë. Njësitë policore janë duke e hetuar rastin, ndërsa trupi i pajetë i viktimës me urdhër të prokurorit është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në njoftim.

Shija e redaktorit

Panairi i 23-të i Librit: Triumfi i fjalëve të shkruara

Me moton 'Libri triumfon', më 6 qershor pritet të hapet edicioni i 23-të i Panairit të Librit, i cili organizohet nga Shoqata e Botuesve...

“Dance the Night” e Dua Lipës zgjidhet si kënga e...

Kënga “Dance the Night” e këngëtares me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa ka kryesuar sondazhin e ri muzikor të kësaj jave. Fansat e muzikës votuan...

Policia heton incidentet në veri të Kosovës

Protestat janë duke vazhduar në tri komunat e veriut të vendit - Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan. Policia e Kosovës ka njoftuar se situata...

Të fundit nga rubrika