Në veri, protestuesit mbajnë flamuj të Trepçës, situata është e qetë për momentin

Protestuesit në veri të Kosovës vazhdojnë me protestat kundër institucioneve të vendit. Flamuri i minatorëve të Trepçës është shfaqur gjatë protestës

Sot është bërë dita e katërt e protestës, e cila po kundërshton punën e institucioneve të Kosovës në veri të vendit.

Flamuri i minatorëve të Trepçës dhe punëtorët e saj janë parë në mesin e protestuesve në Zveçan.

Aty ka mbajtur një fjalim edhe një përfaqësues i minatorëve dhe kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiqi, të cilët i kanë falënderuar KFOR-in që kanë zgjeruar perimetrin e sigurisë.

Më tej, ata u kanë bërë thirrje protestuesve që të ndihmojnë njësitet e KFOR-it.

Ndërsa, minatorët janë parë duke u larguar nga protesta e serbëve në veri të Kosovës.

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika