Neymar jashtë ndeshjes Brazil-Zvicër, mund të mungojë edhe në ndeshjen me Kamerunin

Braziliani Neymar mund të humbasë të paktën ndeshjen e Zvicrës në Kupën e Botës FIFA 2022 në Katar, pasi ka ndrydhur kyçin e këmbës në ndeshjen ndaj Serbisë të enjten

Neymar gjatë ndeshjes Serbi- Brazil

Neymar nuk ka shumë fat në Kupat e Botës. Edhe këtë botëror ylli i madh i Brazilit e filloi me një lëndim serioz nga lojtarët e Serbisë, deri në atë pikë sa iu desh të kërkonte një zëvendësim në pjesën e dytë.

Me një problem në kyçin e këmbës do të thotë se ai do të humbasë ndeshjen e dytë të fazës së grupeve dhe e bën atë një dyshim serioz për të tretën, raporton Marca.

Mjeku i Kombëtares braziliane, Rodrigo Lesmar, ka njoftuar në fund të ndeshjes ndaj serbëve se Neymar ka pësuar një ndrydhje në kyçin e këmbës së djathtë. Ai kërkoi gjithashtu qetësi, pasi do të duheshin 24-48 orë për të ditur shkallën e dëmtimit.

Në këto linja, njerëzit në rrethet e ngushta të lojtarit thanë se duhej kohë për të kuptuar situatën.

Neymar gjatë ndeshjes Serbi- Brazil

Nga ana tjetër, trajneri i Brazilit, Tite zgjodhi të jetë shumë optimist, duke siguruar se ylli i tij do të vazhdojë në Doha.

Edhe pse të enjten mbrëma ai filloi trajtimin, kjo e premte do të jetë dita kyçe për të përcaktuar se si po shkon realisht çështja.

Pra, siç ka mësuar Marca, Neymar nuk do të arrijë në ndeshjen e së hënës kundër Zvicrës, në orën 17:00.

Neymar u përlot në pankinën e Brazilit pasi u largua dhe pësoi nëntë faulle gjatë lojës. Ai  po çalonte drejt dhomës së zhveshjes pas mbarimit të ndeshjes në stadiumin Lusail Iconic.

Ndërsa, ecuria e tij po monitorohet nga afër, ideja për momentin është që ai të mos luajë në ndeshjen e tretë, ndaj Kamerunit të premten në orën 20:00, nëse nuk është e nevojshme për kualifikim.

Neymar postoi një mesazh në llogarinë e tij në Twitter më vonë, pa iu referuar gjendjes fizike: “Lojë e vështirë, por ishte shumë e rëndësishme për të marrë fitoren. Urime skuadra, hapi i parë u bë… 6 të tjera për të shkuar.”

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Tentim grabitje e armatosur në një market të Gjilanit

Një tentim grabitje ka ndodhur në komunën e Gjilanit, më saktësisht në marketin Tina. Punëtorët e marketit ia kanë dalë t'ia marrin armën nga dora...

Kosova me rrugë të pasigurta, pothuajse çdo 25 minuta një...

Në rrugët e Kosovës gjatë vitit 2020, kishin ndodhur, gjithsej, 12 mijë e 657 aksidente, ndërsa në vitin 2021 numri i aksidenteve ishte rritur...

Të fundit nga rubrika