Nga Pjetërshtani i Gjakovës, Osmani uron për Krishtlindje

Në natën e Krishtlindjeve, presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka festuar në fshatin Pjetërshan të Gjakovës, ku është pritur tradicionalisht nga familjet e asaj ane

Foto e publikuar nga presidentja, Vjosa Osmani në natën e Krishtlindjeve në Pjetërshan të Gjakovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ndarë pamje mahnitëse të Pjetërshanit të Gjakovës, ku edhe e ka kaluar natën e Krishtlindjeve te disa familje gjakovare.

Osmani, në fshatin Pjetërshan për natën e Krishtlindjeve, është shoqëruar nga bashkëshorti dhe dy vajzat e saj.

“Mbrëmjen e Krishtlindjes e kaluam në fshatin e bukur të Pjetërshanit. Qytetarëve të këtyre fshatrave bujare ua uruam kremtën e Krishtlindjes e pastaj u mirëpritëm edhe në Famulli”, shkruan Osmani në rrjetin social Fecebook.

Foto e publikuar nga presidentja, Vjosa Osmani në natën e Krishtlindjeve në Pjetërshan të Gjakovës

Po ashtu, ajo ka njoftuar se festa vazhdoi në familjen Simoni, me gjithë mikëpritjen tradicionale shqiptare.

Nga aty, uruan edhe një herë që paqja dashuria, mirëkuptimi dhe toleranca të mbizotërojnë gjithmonë te secila familje.

Ndërsa, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, me ftesë nga Ipeshkvia e Kosovës, ka marrë pjesë në pritjen e organizuar për Krishtlindje. Kreu i ekzekutivit i uroi ipeshkvit Dodë Gjergji dhe besimtarëve katolikë Krishtlindje të gëzuar

Shija e redaktorit

Bujar Osmani, kandidat i BDI-së për president në Maqedoninë e...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka bërë të ditur se Bujar Osmani do të jetë kandidati i partisë së tij në...

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

Të fundit nga rubrika