Nicki Minaj kritikon Grammys për zhvendosjen e ‘Super Freaky Girl’ në kategorinë pop

Nicki Minaj ka kritikuar çmimet Grammy për vendosjen e këngës së saj "Super Freaky Girl" , e cila aktualisht po kryeson në javën e tetë si kënga numër një në listën e këngëve Rap të Billboard, në kategorinë e saj pop

Nicki Minaj

Nicki Minaj ka një mesazh për Akademinë e Regjistrimit pasi ata e zhvendosën këngën e saj “Super Freaky Girl” nga një kategori rap në një kategori pop për t’u marrë në konsideratë çmimi.

Minaj kishte shkruar një sërë postimesh në Twitter për këtë çështje. Minaj thotë se ndryshimi i kategorisë së hitit të saj – i raportuar për herë të parë nga The Hollywood Reporter – zvogëlon shanset e saj për të marrë një trofe në shtëpi për single-in.

Grammy Award

CNN raporton se ajo kishte protestuar duke thënë se ajo do të ishte në rregull me ndryshimin nëse do të zbatohej vazhdimisht për artistët e tjerë, gjë që ajo beson se nuk është kështu.

“Nëse ‘Super Freaky Girl’ është pop, atëherë është edhe ‘Big Energy’. Nëse e zhvendosni ‘Super Freaky Girl’ nga rap dhe e vendosni atë në pop, bëni të njëjtën gjë me ‘Big Energy’. E drejtë? Producentët e njëjtë në të dyja këngët, meqë ra fjala, nëse doni të flisni për këtë,” tha Minaj.

Minaj kishte besim se do të fitonte në kategorinë e repit, por thotë se tani nuk mendon se ka një shans të drejtë, pasi aktualisht është përballë Harry Styles dhe Adele.

Akademia e Regjistrimit nuk ka deklaruar publikisht arsyen për vendosjen e “Super Freaky Girl” nga Rick James, në kategorinë pop.

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika