Nikaj për Kurtin: Neve nuk na duhet një kryeministër analist, por një kryeministër vendimmarrës

Bernard Nikaj nga PDK ka thënë se nuk u duhet një kryeministër analist, por një kryeministër vendimmarrës

Bernard Nikaj nga PDK

Bernard Nikaj nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK), në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, për kryeministrin Albin Kurti ka thënë se nuk duhet një kryeministër analist, por një kryeministër vendimmarrës.

“Neve nuk na duhet një kryeministër analist, por një kryeministër vendimmarrës”, ka thënë Nikaj.

Nikaj ka kritikuar Albin Kurtin duke i thënë se nuk është duke diskutuar si kryeministër i vendit.

“Kryeministri po flet si të ishte ndonjë raportues i takimit me miqtë tanë ndërkombëtarë, e jo kryeministër i Republikës së Kosovës”, ka thënë ai.

Madje, ai ka thënë se procesi i dialogut nuk ka pasur kurrë më shumë jotransparencë se tani.

“Procesi i dialogut asnjëherë më parë nuk ka vuajtur në nivel kaq të madh jotransparencës më shumë se tani”, ka thënë tutje Nikaj nga PDK.

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika