Nintendo bëri një Switch OLED shumëngjyrësh të mbuluar me bojë Splatoon 3

Nintendo Switch OLED ka ardhur me risi të reja dhe me një spërkatje të shumëngjyrësh me Splatoon 3

Nintendo bëri një Switch OLED shumëngjyrësh

Pamja  e nintendo do të jetë e lyer me spërkatjesi dhe  vjen një model i ri Switch OLED. Nintendo ka njoftuar se më 26 gusht, do të nxjerrë një edicion special Splatoon 3 SwOLED.

Për të gjithë përdoruesit të nintendo do vijë me risi të reja si në pamje ashtu edhe në mjetët e vidoegame si dhe për të gjith ata të cilët nuk mund të duroni më shumë se pesë sekonda të videos, Splatoon 3 SWOLED përmban një kontrollues gradient blu dhe të verdhë së bashku me një dok i bardhë me mbishkrime ku largohet menjëher. Shoqërues i Switch OLED-it të ri do të jetë një kontrollues Nintendo Switch Pro i integruar me Splatoon 3 dhe çantë mbajtëse.

SWOLED u lançua më 8 tetor të vitit të kaluar, dhe ky duket të jetë edicioni i parë special i konsolës. Është e arsyeshme që ndërsa lëshohen më shumë lojëra tentpole të Nintendo  do të ketë më shumë SWOLED me tematikë që vijnë së shpejti.

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Video ekskluzive nga incidenti në Pejë

Një zënkë verbale në mes të pronarëve të dy dyqaneve në qytetin e Pejës, ka dërguar deri te përdorimi i armës së zjarrit. Sipas burimeve...

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika