Nis dueli Angli-Serbi

Kampionati Evropian “Gjermania 2024” do të vazhdoj me ndeshje interesante edhe në ditën e tretë të tij

Ka nisur ndeshja mes Anglisë dhe Serbisë.

Ndryshe, njëri nga favoritët kryesor të Euro 2024, Anglia, do ta fillojë kampanjën në kuadër të Grupi C, kundër Serbisë.

Ndeshja është duke u zhvilluar në “Arena AufSchalke” të Gelsenkirchen.

Formacioni zyrtar: Angli-Serbi

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika