Nis prodhimi i ujit në Impiantin e Shipolit, fillimisht rekomandohet të mos përdoret për pije

KRU “Mitrovica” ka bërë të ditur se në Impiantin e Shipolit ka filluar prodhimi i ujit të shtunën në mëngjes, por është rekomanduar që fillimisht të përdoret për nevoja shtëpike dhe jo për pije

Ilustrim

Kompania Rajonale Ujësjellësi “Mitrovica”, ka njoftuar të shtunën herët në mëngjes se Impianti për Trajtimin e ujit në Shipol ka filluar punën të shtunën e 21 janarit.

“Impianti për Trajtimin e ujit në Shipol ka filluar punën heret në mëngjes. Momentalisht jemi duke punuar me kapacitet të reduktuar”, thuhet në njoftim.

Ndërsa, rekomandohet që uji të mos përdoret për pije fillimisht por vetëm për nevoja tjera.

“Duke pasur parasysh se rrjeti i ujësjellësit ka qenë i zbrazur, rekomandohet që uji mos të përdoret për pije fillimisht por vetëm për nevoja tjera shtëpiake.Për zhvillime tjera do u informojmë me kohë”, bëhet e ditur në njoftimin e KRU “Mitrovica”.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Kush ishte Nysret Cena, 48-vjeçari që u vra në Kaçanik?

Personi që ka mbetur i vrarë në mbrëmjen e së hënës në Kaçanik mësohet se është Nysret Cena. Nysret Cena ishte pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Detaje nga rasti ku ishte përfshirë Nysret Cena, Gjykata e...

Nysret Cena është personi që ka mbetur i vrarë në mbrëmjen e së hënës në Kaçanik. Ai ishte pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës...

Të fundit nga rubrika