Nis prodhimi i ujit në Impiantin e Shipolit, fillimisht rekomandohet të mos përdoret për pije

KRU “Mitrovica” ka bërë të ditur se në Impiantin e Shipolit ka filluar prodhimi i ujit të shtunën në mëngjes, por është rekomanduar që fillimisht të përdoret për nevoja shtëpike dhe jo për pije

Ilustrim

Kompania Rajonale Ujësjellësi “Mitrovica”, ka njoftuar të shtunën herët në mëngjes se Impianti për Trajtimin e ujit në Shipol ka filluar punën të shtunën e 21 janarit.

“Impianti për Trajtimin e ujit në Shipol ka filluar punën heret në mëngjes. Momentalisht jemi duke punuar me kapacitet të reduktuar”, thuhet në njoftim.

Ndërsa, rekomandohet që uji të mos përdoret për pije fillimisht por vetëm për nevoja tjera.

“Duke pasur parasysh se rrjeti i ujësjellësit ka qenë i zbrazur, rekomandohet që uji mos të përdoret për pije fillimisht por vetëm për nevoja tjera shtëpiake.Për zhvillime tjera do u informojmë me kohë”, bëhet e ditur në njoftimin e KRU “Mitrovica”.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika