Nis takimi mes Konjufcës dhe Escobarit

Gjatë kësaj të premteje, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka pritur në takim të dërguarin e posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar

Kryeparlamentari Glauk Konjufca dhe i dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar

Ka filluar takimi mes kryeparlamentarit Glauk Konjufca dhe të dërguarit të posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Pamje nga takim

Në këtë takim nuk do të ketë deklarim për media.

I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, në ditën e dytë të vizitës së tij në Kosovë, është takuar me krerët e shtetit.

Fillimisht, emisari amerikan, Gabriel Escobar, është pritur në takim nga presidentja e vendit, Vjosa Osmani dhe tashmë pritet takimi i tij me kryeministrin, Albin Kurti.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika