Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në rrugën Mitrovicë – Podujevë, lëndohen 6 persona

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti për Portalin Dukagjin e konfirmuar se ka ndodhur një aksident trafiku ndërmjet dy veturave në rrugën Mitrovicë Podujevë dhe si pasojë janë lënduar 6 persona.

Sipas tij ky aksident ka ndodhur më datën 25 mars rreth orës 19:30.

“Aksident trafiku me lëndime, i ndodhur rreth orës 19:30 në rrugën rajonale Mitrovicë- Podujevë, përkatësisht në segmentin rrugor afër Tunelit të Parë, në aksident janë përfshirë dy vetura, si pasojë e aksidentit gjashtë 6 persona kanë pësuar lëndime”, ka thënë Zahiti.

Shija e redaktorit

Tenori Ramë Lahaj do të sjellë në Kosovë yjet e...

Festivali “RLIOF” në edicionin e tretë do të sjellë në Prishtinë yjet e operës botërore, këtë e ka bërë të ditur tenori me famë...

Ricky Martin dhe Enrique Iglesias do të performojnë në Tiranë

Këngëtarët e njohur, Ricky Martin dhe Enrique Iglesias, do të performojnë në Tiranë, këtë e ka bërë të ditur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Enrique...

Osmani e dekoron shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e ka dekoruar shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”. Osmani ka thënë se me veprat shkrimtari Kadare...

Të fundit nga rubrika