Një anëtar një votë në zgjedhjet e brendshme të PD-së

Partia Demokratike e Shqipërisë (PD), të delën e 10 marsit ka nisur procesin për zgjedhjen e kryetarëve të degëve, përkatësisht në Fier, Selenicë dhe në Fushë-Krujë. Ky proces po mbikqyret nga Komisoni për Rithemelimin e PD-së.

Nga ora 09:00 do të jenë të hapura vend votimet. Këtë e ka bërë të ditur Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale, ndërsa qendrat e votimit do të jenë të hapura deri në orën 17:00.

ilustrimi

Votimi mund të mos përfundoj edhe pas orës 17:00, është bërë e ditur nëse në qendrat e votimit do të kenë ende votues, atëherë procesi do të vijojë.

Për degën në Fier kandidatë për kryetar janë Gentian Varfi, Rrapi Gjika dhe Vladimir Kajolli.

Ndërsa, kandidatët e degës Fushë Krujë janë Agron Loka dhe Aqif Mesi.

Dhe dega Selenicë ka dy kandidatë, Gazmir Beqajn dhe Leonard Rakipaj.

Kryesia e Partisë Demokratike

Shija e redaktorit

INTERVISTË me Marin Memën: Kemi nevojë të duam më shumë...

Cilki i dokumentarëve, 'Gjurmë Shqiptare' me autorin Marin Mema, në Top Channel Albania përfshin një audiencë të të gjitha moshave. Në 'Gjurmë Shqiptare' trajtohen tema...

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Më të lexuarat

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Milan Radojçiq: Jam kthyer në Kosovë dhe ju e dini...

Nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojçiq, ka sfiduar shtetin e Kosovës, duke e postuar një video nga pjesa veriore e Republikës së Kosovës. Radojçiq, ka...

Përplasen Mushkolaj dhe Ramiz Shala për rastin “Lushtaku”

Ramiz Shala, ish-drejtor për Gjeodezi në Komunën e Skënderajt, ka thënë se për rastin "Lushtaku", është bërë shumë zhurmë në media. I ftuar në emisionin...

Të fundit nga rubrika