Një cisternë me ujë të pijes vendoset në një parking të Vushtrrisë

Si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut, uji për pirje në shumë pjesë të Kosovës është turbulluar. Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Mitrovica” ka njoftuar se qytetarët mund të furnizohen me ujë në një parking në Vushtrri

Ilustrim

Një cisternë me ujë të pijes është vendosur në një parking në Vushtrri me ç’rast, qytetarët mund të furnizohen me ujë të pijes.

Lajmin e ka bërë të ditur Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Mitrovica” e cila ka bërë të ditur janë duke u bërë përpjekje që Impianti i Balincit të fillojë prodhimin e ujit.

“Cisterna me ujë të pijes është vendosur në parkingun e madh përballë bankës “Raiffeisen” dhe të gjithë qytetarët e interesuar mund të furnizohen me ujë të pijes. Nga ana tjetër jemi duke bërë përpjekje maksimale që edhe Impianti i Balincit të filloj prodhimin/trajtimin e ujit.Për zhvillime të reja do u informojmë me kohë”, thuhet në njoftim.

Përgjatë ditëve të fundit, reshjet e mëdha të shiut në Kosovë kanë shkaktuar vërshime e njëherit, nga këto të fundit janë shkaktuar edhe dëme. Si rrjedhojë, uji për pirje në shumë pjesë të Kosovës është turbulluar.

Shija e redaktorit

Trupat e FSK-së arrijnë në Adana, priten me duartrokitje nga...

Kontingjenti i parë i FSK-së në operacionin e kërkim-shpëtimit në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi, tashmë ka arritur në Adana. Fondacioni SETA në...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në garën më prestigjioze...

Xhudistja nga Kosova, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në turneun "Grand Slamin", i cili po mbahet në Paris të Francës. Distria nuk ndalon...

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

Hapet aplikimi për shtesat për fëmijët e lindur në vitin...

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar qytetarët se të enjten e 1 shtatorit është hapur aplikimi edhe për fëmijët e lindur nga...

Pajisje të rënda të KFOR-it shihen duke lëvizur në drejtim...

Në një video të siguruar nga RTV Dukagjini janë parë pajisje të rënda të KFOR-it duke  duke kaluar në rrugën Vushtrri-Mitrovicë për të vazhduar...

Të fundit nga rubrika