Një e vdekur dhe 6 të lënduar nga një aksident trafiku në Podujevë

Si pasojë e një aksident të rëndë trafiku që ndodhi në komunën e Podujevës, një grua ka vdekur dhe 6 persona të tjerë janë lënduar. Shkaktar i aksidentit ishte pakujdesia e drejtuesit të automjetit që goditi një makinë tjetër

Aksident trafiku, foto ilustrim

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në fshatin Gërdovc të Podujevës, me ç’rast ka mbetur e vdekur një grua.

Sipas raportit të policisë, shkaktar i aksidentit ka qenë pakujdesia e drejtuesit të automjetit, duke e goditur kështu një veturë tjetër.

Si pasojë 7 persona janë dërguar në QKUK, ku pastaj edhe një nga viktimat nuk ka mundur t’i përballojë plagët.

“Me datën e cekur kishte ndodhur aksident trafiku, në të cilin, ishin përshirë dy vetura. I dyshuari mashkull kosovar derisa ishte duke drejtuar veturën dyshohet se nga pakujdesia ka shkaktuar aksidentin, duke goditur veturën tjetër të cilën ishte duke e drejtuar viktima mashkull kosovar. Si pasojë, lëndime kanë pësuar shtatë pasagjerë kosovarë, të cilët ishin dërguar për tretman mjekësor. Me datë 21.05.2023, viktima femër kosovare e cila ishte duke u trajtuar në QKUK, dyshohet si pasojë e lëndimeve ka ndërruar jetë. Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. Rasti në proces hetimor”, thuhet në njoftim.

Shija e redaktorit

Atiq nis procedurat për anëtarësimin e Mitrovicës së Veriut në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, i ka nisur procedurat për anëtarësimin në Asociaiconin e Komunave të Kosovës (AKK). Atiq ka kërkuar...

Apeli në Hagë rrit dënimet për dy bashkëpunëtorë të Millosheviqit

Gjyqtarët e apelit të OKB-së rritën ndjeshëm dënimet e dy bashkëpunëtorëve të ish-presidentit të Serbisë, Sllobodan Millosheviq, duke i konsideruar ata përgjegjës për përfshirje...

Raportimi nga veriu, gazetarët tregojnë eksperiencat e tyre në “Radar”

Raportimi nga e premtja në komunat në veri të vendit ishte një tjetër sfidë për gazetarët në Kosovës. Në mesin e provokimeve, të sharave,...

Të fundit nga rubrika