Një i vdekur e tre të lënduar në një aksident në Pejë

Një person ka mbetur i vdekur, kurse tre të tjerë kanë mbetur të lënduar të hënën, në një aksident trafiku në fshatin Novosellë të Pejës

Ilustrim

Një person ka humbur jetën, ndërsa tre persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti rrugor që ka ndodhur të hënën e 26 dhjetorit, në fshatin Novosellë të Pejës.

Këtë për Portali Dukagjini, e ka konfirmuar Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

Gashi tha se në këtë aksident kanë qenë të përfshira dy automjete.

“Policia e Kosovës është njoftuar për aksidentin në orën 07:45. Në fshatin Novosellë të Pejës, dy vetura janë përfshirë në aksident. Tre persona janë dërguar për trajtim në Prishtinë, ndërsa njëri është gjetur pa shenja jete në vendin e ngjarjes. Në aksident është i përfshirë edhe një zyrtar policor”, ka deklaruar Gashi.

Gashi tha se në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe Inspektorati Policor i Kosovës dhe se hetimet për rastin po vazhdojnë.

Shija e redaktorit

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

FFK prezanton nesër përzgjedhësin e ri të Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur se nesër (e shtunë) do të bëhet prezantimi i përzgjedhësit...

Të fundit nga rubrika