Një person gjendet i vdekur në Suharekë, policia po e heton rastin

Një person është gjetur pa shenja jete të enjtën e 14 shtatorit në Suharekë. Rasti është cilësuar si “hetim i vdekjes”

Policia e Kosovës në veri, foto ilustrim

Një person është gjetur pa shenja jete të enjtën e 14 shtatorit në Suharekë.

Në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës, rasti është cilësuar si “hetim i vdekjes”.

Ekipi mjekësor e ka konstatuar vdekjen e viktimës.

Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

“Është raportuar se viktima mashkull kosovar me motokultivator ishte rrokullisur dhe si pasojë kishte pësuar lëndime trupore. Njësitet relevante policore dhe ekipi mjekësor kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe nga mjeku është konstatuar se viktima ishte pa shenja jete. Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion”.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika