Një person gjendet pa shenja jete në Lipjan, policia po heton rastin

Një person është gjetur pa shenja jete, të hënën e 30 janarit, në Lipjan. Në raportin 24-orësh të Policisë, rasti po cilësohet hetim mbi vdekjen

Policia e Kosovës

Një person është gjetur pa shenja jete, të hënën e 30 janarit, në Lipjan.

Trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

Në raportin 24-orësh të Policisë, rasti po cilësohet hetim mbi vdekjen.

 Është raportuar se viktima mashkull kosovar është gjetur pa shenja jete. Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë përkatëse dhe mjekësia ligjore, të cilët kanë marrë trupin e pajetë për obduksion”, thuhet në raport.

Ndryshe, gjatë 24 orëve të fundit, 14 persona janë arrestuar nga policia, kurse 12 të tjerë janë dërguar në mbajtje.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika