Një person gjendet pa shenja jete në Lipjan, policia po heton rastin

Një person është gjetur pa shenja jete, të hënën e 30 janarit, në Lipjan. Në raportin 24-orësh të Policisë, rasti po cilësohet hetim mbi vdekjen

Policia e Kosovës

Një person është gjetur pa shenja jete, të hënën e 30 janarit, në Lipjan.

Trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

Në raportin 24-orësh të Policisë, rasti po cilësohet hetim mbi vdekjen.

 Është raportuar se viktima mashkull kosovar është gjetur pa shenja jete. Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë përkatëse dhe mjekësia ligjore, të cilët kanë marrë trupin e pajetë për obduksion”, thuhet në raport.

Ndryshe, gjatë 24 orëve të fundit, 14 persona janë arrestuar nga policia, kurse 12 të tjerë janë dërguar në mbajtje.

Shija e redaktorit

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër-arrest për Putinin

Gjykata Ndërkombëtare Penale (GjNP) ka lëshuar një urdhër-arrest për presidentin rus, Vladimir Putin. GjNP-ja pretendon se ai është përgjegjës për krimet e luftës, duke përfshirë...

Libraria “Dukagjini” në listën e ngushtë për çmimin prestigjioz të...

Libraria “Dukagjini” është futur në listën e ngushtë të të nominuarve për Çmimin Ndërkombëtar të Përsosmërisë, në kuadër të Panairit të Librit në Londër....

Lul Raka, shpalos kujtime në “Radar” për kohën e Pandemisë

Sot më 13 mars 2023, janë bërë tri vjet që kur pandemia COVID-19, preku Kosovën. Rasti i parë me koronavirus në botë mendohet të...

Të fundit nga rubrika