Një punonjëse e departamentit të shëndetësisë në Alabama vritet nga një tufë qensh

Një grua është sulmuar për vdekje nga një tufë e qenve në Alabama të SHBA-së. CNN raporton se Jacqueline Summer Beard u sulmua teksa po përpiqej të kontaktonte pronaren e qenit, e cila më pastaj u arrestua

Ilustrim

Një punonjëse e Departamentit të Shëndetit Publik në Alabama, e cila po e ndiqte një sulm me qen, u sulmua dhe u vra nga e njëjta tufë, kanë raportuar zyrtarët.

Jacqueline Summer Beard “po ndiqte një incident që ishte raportuar në Kontrollin e Kafshëve të Qarkut Franklin, ku një zonjë u sulmua nga një tufë qensh,” tha të premten në deklaratën e Zyrës së Sherifit të Qarkut Franklin.

Beard u “sulmua teksa po përpiqej të kontaktonte pronarin e qenit”, tha FCSO.

Një grua 39-vjeçare është akuzuar për vrasje nga pakujdesia për vdekjen e Beard. Ajo besohet të jetë pronarja e qenve, tha Sherifi Shannon Oliver. Gruaja u lirua nga paraburgimi i FCSO të hënën, sipas të dhënave në internet, raporton CNN.

ilustrim

Deputetët fillimisht u thirrën në vendngjarje për shkak të një automjeti të dyshimtë në një rrugë pranë Red Bay, Alabama, afërsisht 120 milje në veriperëndim të Birmingham.

“Disa qen filluan të sulmojnë banorët gjatë kohës kur ishin deputetët aty, një person mori lëndime të lehta. Disa prej qenve u desh të eutanizoheshin menjëherë”, thuhet në deklaratë.

Oliver tha se shtatë qen të racave të përziera, që besohej se ishin të përfshirë në sulme, u vranë.

Zyrtarët e gjetën trupin e Beard-it jashtë automjetit të saj.

“Departamenti i Shëndetit Publik në Alabama shpreh ngushëllimet tona më të thella për familjen, miqtë dhe kolegët e Summer Beard, pas vdekjes së saj tragjike”, thuhet në një deklaratë nga zyra e tyre.

“Summer ishte e njohur për kolegët e saj si një person i jashtëzakonshëm”

“Ajo ishte një punëtore e jashtëzakonshme dhe ishte e dashur nga ata që e njihnin”.

Beard punoi për departamentin e shëndetësisë për gati 17 vjet, thanë zyrtarët.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika