Një shtetase shqiptare arrestohet në Ferizaj, sulmoi fizikisht zyrtarët policorë

Një shtetase e Shqipërisë është arrestuar të dielën në magjistralen Ferizaj-Kaçanik, nën dyshimin se ka fyer dhe sulmuar fizikisht zyrtarët policorë

Ilustrim

Në magjistralen Ferizaj-Kaçanik, të dielën në orën 05:50, një shtetase e Shqipërisë është arrestuar pas një incidenti në trafik.

Sipas njoftimit të Policisë, shtetasja shqiptare dyshohet se ka fyer dhe ka sulmuar fizikisht zyrtarët policorë.

Ngjarja ka ndodhur kur zyrtarët policorë kanë ndaluar shtetasen pasi kishte shkaktuar kundërvajtje në komunikacion rrugor.

Njëri nga zyrtarët ka pësuar lëndime dhe ka marrë tretman mjekësor.

“Është arrestuar e dyshuara shtetase e Shqipërisë, pasi e njëjta ka fyer dhe sulmuar fizikisht zyrtarët policorë, të cilët e kanë ndaluar pasi kishte shkaktuar kundërvajtje në komunikacion. Lidhur me rastin, si pasojë njëri nga viktimat ka pranuar tretman mjekësor”, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Pas intervistimit, me vendim të prokurorit, shtetasja shqiptare e arrestuar është liruar në procedurë të rregullt.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika