Njësia Speciale e Policisë kërkon nga protestuesit e Zubin Potokut të largohen në mënyrë paqësore

Njësia Speciale e Kosovës u ka kërkuar protestuesve serbë në Zubin Potok që në mënyrë paqësore të largohen që të sigurohet lëvizja lirë.

Por, këtë kërkesë nuk e kanë pranuar serbët lokalë, të cilët vazhdimisht kanë kënduar këngë nacionaliste antishqiptare.

Njësiti special është duke vazhduar diskutimet me ta, por deri më tani pa sukses.

Ndryshe, para pak çastesh, u dëgjuan të shtëna me armë zjarri në komunën e Zubin Potokut.

Shija e redaktorit

Tenori Ramë Lahaj do të sjellë në Kosovë yjet e...

Festivali “RLIOF” në edicionin e tretë do të sjellë në Prishtinë yjet e operës botërore, këtë e ka bërë të ditur tenori me famë...

Ricky Martin dhe Enrique Iglesias do të performojnë në Tiranë

Këngëtarët e njohur, Ricky Martin dhe Enrique Iglesias, do të performojnë në Tiranë, këtë e ka bërë të ditur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Enrique...

Osmani e dekoron shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e ka dekoruar shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”. Osmani ka thënë se me veprat shkrimtari Kadare...

Të fundit nga rubrika