Njoftim nga Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”

Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina" ka njoftuar se, gjatë ditës së diel të 14 gushtit, disa lagje të Prishtinës do të mbetin pa ujë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, të dielën e 14 gushtit, do të kryejë disa punime teknike në gypin magjistral të çelikut DN 300 mm Badovc – Prishtinë.

Për shkak të këtyre punimeve, gjatë ditës do të ndalet furnizimi me ujë të pijshëm.

Lagjet që nuk do të kenë furnizim me ujë të pijshëm janë: Graçanica me fshatrat Hajvali, Veternik, Mati 1 dhe Bregu i Diellit.

Sipas njoftimit, ujë nuk do të ketë nga ora 10:00 deri në 18:00.

Ndër të tjerash, përmes postimit në rrjetin social Facebook, Kompania ka thënë që në momentin që uji do të fillojë të lëshohet, kërkohet nga qytetarët që duhet ta lënë ujin të rrjedhë për disa minuta në mënyrë që të bëhet shpërlarja e linjës dhe që uji të dalë i pastër.

Shija e redaktorit

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Ndryshimi që erdhi nga protestat e studentëve këmishëbardhë të UP-së

“Liria mund të të mos bëjë të lumtur, por të bën njeri”. Këtë thënie e kujton Driton Lajçi, Nënkryetar i Unionit të Pavarur të Studentëve...

Më të lexuarat

Ymeri: Kurti është një hap para dialogut dhe marrëveshjeve me...

“Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është është një hap para në dakordim të dialogut dhe marrëveshjeve  me Serbinë”. Kështu, ka deklaruar analisti politik, Visar Ymeri,...

Maqedonia nuk i njeh letërnjoftimet serbe të institucioneve paralele

“Kjo nuk ka qenë temë diskutimi fare…” Kjo ishte përgjigjja e ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla në pyetjen nëse serbët mund ta kalojnë...

Dhunohet 13-vjeçarja, viktima është 8 muajshe shtatëzënë

“Jam frigu tha prej meje, dëmëthënë prej prindit. Jam frigu me tregu, kom mendu se hajt kurgjo nuk është”. Kështu nis rrëfimi i një ngjarjeje...

Të fundit nga rubrika