Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja, Nora Gjakova, në finale mundi Eteri Liparteliani të Gjeorgjisë

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakut

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit

Gjakova e mposhti gjeorgjianen Eteri Lipartelian në finale, kështu për t’i fituar Kosovës medaljen e artë.

Xhudistja kosovare triumfoi në këtë garë, ku pjesëmarrës ishin 446 xhudistë nga 61 shtete.

 

 

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika