Nora Gjakova mposht gjermanen, kalon në çerekfinalen e Grand Slamit në Baku

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka arritur të mposht gjermanen Seija Ballhaus dhe të kalojë në çerekfinalen e Grand Slamit në Baku të Azerbajxhanit

Ilustrim

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka arritur të mposht gjermanen Seija Ballhaus me IPPON, duke kaluar kështu në çerekfinalen e Grand Slamit në Baku në Azerbajxhan.

Nora kalojë pa luftë, në duel me gjermanen. Kësisoj,  Gjakova arriti të luajë mirë dhe të kalojë në çerekfinalen e këtij turneu të madh të xhudos.

Ky turne përfshin gjithsej 5 kontinente, 61 shtete dhe ka afro 366 garues.

Në raundin e radhës ajo do të përballet me britaniken, Lele Nairne.

Vlen të theksohet, se Nora Gjakova ndeshet në kategorinë -57 kilogram dhe gara e saj ka filluar nga ora 08:00 dhe pritet të vazhdojë derisa ajo të ndeshet me garueset e radhës dhe të shihet nëse do të fitojë medaljen kryesore.

Kujtojmë se, gjatë të premtës për Kosovën do të garojë vetëm xhudistja Nora Gjakova, ndërsa do të pasohet të dielën nga Loriana Kuka.

Nora Gjakova dhe Loriana Kuka do ta përfaqësojnë Kosovën në Grand Slam Baku

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika