Norvegjia për marrëveshjen në Ohër: Hap i rëndësishëm për stabilitetin në rajon

Ministria e Punëve të Jashtme e Norvegjisë ka thënë se marrëveshja është një hap i rëndësishëm drejt normalizimit të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor

Ministria e Punëve të Jashtme e Norvegjisë

Norvegjia ka përshëndetur arritjen e dakordimit në Ohër për aneksin e implementimit të Marrëveshjes bazë për normalizim të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë, të shtunën e 18 marsit.

Ministria e Punëve të Jashtme e Norvegjisë ka thënë se marrëveshja është një hap i rëndësishëm drejt normalizimit të marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor.

“Marrëveshja në Ohër të Maqedonisë së Veriut, është hap i rëndësishëm drejt normalizimit të marrëdhënieve në mes të Serbisë dhe Kosovës dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor. Urime Kosovës, Serbisë dhe Bashkimit Evropian”, ka shkruar Ministria e Punëve të Jashtme e Norvegjisë në Twitter.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika