Nuhiu konfirmon se është në bisedime me Shkëndijën e Tetovës

Ish-trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu

Ish-trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, duket se është pranë arritjes së një marrëveshje me Shkëndijën e Tetovës.

Tekniku shkupjan ka konfirmuar për RTV Dukagjini se është në bisedime me skuadrën shqiptare nga Maqedonia e Veriut.

Ai ka thënë se “shumë shpejt mund të vendoset gjithçka”.

Pozita e trajnerit te Shkëndija ka mbetur e lirë pas dorëheqjes së Qatip Osmanit në fund të sezonit.

Në anën tjetër, kujtojmë se Nuhiu së fundmi kishte qenë pjesë e Dritës, klub me të cilin kishte arritur të shpallej kampion të Kosovës në edicionin 2019/2020.

Drita dhe Nuhiu kishin ndërprerë bashkëpunimin në nëntor të vitit të kaluar pas një periudhe mbi katër vjeçare.

Shija e redaktorit

Atiq nis procedurat për anëtarësimin e Mitrovicës së Veriut në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, i ka nisur procedurat për anëtarësimin në Asociaiconin e Komunave të Kosovës (AKK). Atiq ka kërkuar...

Apeli në Hagë rrit dënimet për dy bashkëpunëtorë të Millosheviqit

Gjyqtarët e apelit të OKB-së rritën ndjeshëm dënimet e dy bashkëpunëtorëve të ish-presidentit të Serbisë, Sllobodan Millosheviq, duke i konsideruar ata përgjegjës për përfshirje...

Raportimi nga veriu, gazetarët tregojnë eksperiencat e tyre në “Radar”

Raportimi nga e premtja në komunat në veri të vendit ishte një tjetër sfidë për gazetarët në Kosovës. Në mesin e provokimeve, të sharave,...

Të fundit nga rubrika