Oferta e Juventusit për Pogba-n

Oferta është përgatitur nga Juventusi para takimit me Paul Pogba, të cilët shpresojnë se do të jetë e mjaftueshme për të mposhtur PSG-në

Pogba, mesfushori francez 29-vjeçar do të largohet nga Manchester United muajin e ardhshëm si transferim i lirë, gjashtë vjet pas rikthimit të tij.

Juventusi ka përgatitur një kontratë me vlerë 7.5 milionë euro neto në sezon për mesfushorin, me shtesa të ndryshme që mund ta shohin atë në dy shifra.

Ata nuk mund të përballojnë një ofertë më të shtrenjtë dhe kështu ata shpresojnë se do të jetë e mjaftueshme për të mposhtur konkurrencën nga Paris Saint-Germain, i cili parashikohet se nuk e ndajnë këtë shqetësim, raporton football-italia.net.

Juventus nuk është klubi i vetëm i interesuar për 29-vjeçarin pasi PSG është gjithashtu i interesuar për francezin.

Është ende e paqartë nëse ai do të jetë i gatshëm që ta pranojë këtë ofertë, përderisa francezi fiton aktualisht 15 milion euro neto në sezon në Angli.

Shija e redaktorit

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Kosova dhe Izraeli me marrëveshje për heqjen e vizave

Izraeli i ka hequr vizat për qytetarët e Kosovës, duke u bërë kështu shteti i 50-të që mundëson lëvizje të lirë për kosovarët. Kështu ka...

Të fundit nga rubrika