Oferta e nëntorit për të vizituar qytetin e veturave dhe kulturës

Për gjatë gjithë muajit nëntor kompania më e madhe shqiptare Prishtina Ticket ka rezervuar çmime speciale për të gjithë ata që dëshirojnë të udhëtojnë nga Stuttgarti drejt Prishtinës dhe anasjelltas.

Ofertat speciale:

Pse nuk duhet ta humbni këtë ofertë?

Një vizitë në Stuttgart, është një eksperiencë e mrekullueshme për të zbuluar kulturën, arkitekturën dhe historinë e këtij qyteti të lavdishëm. Filloni në Markplaz, një shesh qendror i rrethuar nga ndërtesa të bukura dhe restorante të mrekullueshme.

Kështjella e Stuttgartit, një simbol i qytetit, ofron një pamje të mrekullueshme të qytetit dhe muzeun e saj. Dhe, nuk duhet të humbisni muzeun e Porsche dhe muzeun e Mercedes-Benz për të njohur më shumë rreth historisë së makinave sportive.

Gjithashtu, kopshti botanik i qytetit është një vend i mrekullueshëm për të shijuar natyrën dhe relaksuar. Weissenhof Siedlung është një ansambël arkitektonik i njohur për arkitekturën moderne, ndërsa Staatsgalerie Stuttgart është një muze arti me koleksion të pasur të veprave të artit evropian dhe botëror.

Schlossgarten, një park i madh përpara kështjellës, është një vend i përsosur për të ecur dhe për të bërë piknik. Në rrethinat e qytetit, Alpet Shvabe ofrojnë mundësi të mëdha për udhëtime dhe aktivitete të natyrës.

Në fund, mos harroni të provoni vinotekat dhe restorantet vendase për të shijuar verën e shkëlqyer dhe kuzhinën gjermane të shijshme. Stuttgardi ka aq shumë për të ofruar dhe është një destinacion i mrekullueshëm për udhëtimin tuaj.

Si ta rezervoni biletën tuaj?

Mjafton të hyni në ueb-faqen www.prishtinaticket.net dhe drejtohuni në ofertat speciale të cilat publikohen rregullisht në pjesën e poshtme të faqes.

Rezervimet e biletave mund t’i bëni tani duke shfrytëzuar mundësinë që ofron vetëm Prishtina Ticket – REZERVO BILETËN.

Në biletë të udhëtimit përfshihen rezervim i ulëses, check in, bagazh dore dhe bagazh deri në 20 kg – PA KOSTO SHTESË.

Shërbimi për Klientin në Prishtina Ticket ju ofron zgjidhjen më të mirë. Ju lutem na telefononi çdo ditë duke filluar nga ora 8:00 deri 23:00. Kurseni kohë dhe para duke rezervuar online.

Mënyra e pagesës së biletës tuaj përfundohet lehtësisht nëpërmjet: Mastercard, Visa, Klarna Sofortüberweisung, Apple Pay, Google Pay, Twint, PostFinance ose E Finance.

Ne ofrojmë shërbime profesionale dhe korrektësi maksimale.

Rezervo online ose na telefononi në numrat në vijim:

  • 🇩🇪 +49 7621 9165 313
  • 🇨🇭 +41 61 510 06 86
  • 🇽🇰 +383 49 200 286
  • 🇸🇪 +46 470 580 944
  • 🇸🇮 +386 47 774 141

Të gjitha destinacionet:

Të fundit nga rubrika