OKC humb ndeshjen e dytë brenda 24 orëve në Los Angeles, kësaj radhe mposhtet nga Clippers

Oklahoma City Thunder ka pësuar humbjen e dytë brenda 24 orëve. Kësaj radhe, OKC u përballë me Clippers dhe pësoi humbje me 11 pikë diferencë 128:117

Oklahoma City Thunder ka pasur një udhëtim “të hidhur” në Los Angeles, pasi ka pësuar humbjen e dytë brenda 24 orëve.

Pasi fillimisht u mposhtën nga Lakers, OKC u përballë me Clippers dhe kanë pësuar humbje me 11 pikë diferencë 128:117.

Ka qenë një paraqitje fantastike e Paul George që i ka dhënë fitoren Clippers, pasi ylli amerikan e mbylli ndeshjen me 37 pikë, shtatë kërcime e pesë asistime.

Me lojë të mirë u dalluan edhe dyshja James Harden dhe Kawhi Leonard që shtuan nga 16 pikë të tjera në fitoren e Clippers.

Te skuadra mysafire më efikasi ishte Jalen Williams me 25 pikë e shtatë asistime, por që nuk mjaftuan për të marrë fitore.

Fitore para adhuruesve të vet ka shënuar edhe Philadelphia 76ers ndaj Denver Nuggets me pesë pikë diferencë 126:121 si dhe Phoenix Suns që mposhti për dy pikë Sacramento Kings 119:117.

Shija e redaktorit

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Ditët e para të çlirimit, rrëfim nga ish-zyrtari për informim...

Për ditë me radhë në territorin e Maqedonisë, ushtarët e NATO-s stërviteshin për përballjen me forcat serbe në Kosovë. Më 10 qershor në Kumanovë, Serbia...

Të fundit nga rubrika