Operacion antidrogë në Prishtinë, arrestohen katër persona

Ilustrim

Drejtoria për hetimin e trafikimit me narkotikë ka arrestuar katër persona të dyshuar në Prishtinë për kryerjen e veprës penale “Blerja, posedimi, shitja dhe shperndarja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge’’.

Në njoftimin e policisë thuhet se gjatë operacionit policor janë arrestuar personat e dyshuar meshkuj kosovar të cekur në vijim me iniciale dhe vitin e lindjes: A. N. (1969), A. I. (1990), A. N. (1977) dhe D.Sh. (1989).

Në këtë operacion policor, policia ka rezultuar me sekuestrimin e provave/dëshmive materiale si në vijim: “(785.5) gram substancë e dyshuar narkotike e llojit kokainë, (0.2) gram substancë e dyshuar narkotike e llojit heroinë, (10.2) gram substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë, një armë zjarri- revole, dy  karikatorë, 14 fishekë, (9267) euro, (450) franga, (1700) lekë, (10) dollarë kanadez, (3) telefona celular, (3) peshore digjitale dhe dy automjete.

Image preview

Pas kompletimit të rastit me vendim të Prokurorit kujdestar të Prokurorisë Themelore-Departamenti i Krimeve të Rënda, katër të dyshuarit dërgohen në mbajtje për procedura të mëtejme ligjore.

Shija e redaktorit

Atiq nis procedurat për anëtarësimin e Mitrovicës së Veriut në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, i ka nisur procedurat për anëtarësimin në Asociaiconin e Komunave të Kosovës (AKK). Atiq ka kërkuar...

Apeli në Hagë rrit dënimet për dy bashkëpunëtorë të Millosheviqit

Gjyqtarët e apelit të OKB-së rritën ndjeshëm dënimet e dy bashkëpunëtorëve të ish-presidentit të Serbisë, Sllobodan Millosheviq, duke i konsideruar ata përgjegjës për përfshirje...

Raportimi nga veriu, gazetarët tregojnë eksperiencat e tyre në “Radar”

Raportimi nga e premtja në komunat në veri të vendit ishte një tjetër sfidë për gazetarët në Kosovës. Në mesin e provokimeve, të sharave,...

Të fundit nga rubrika