Operacion antidrogë në Prishtinë, arrestohen katër persona

Ilustrim

Drejtoria për hetimin e trafikimit me narkotikë ka arrestuar katër persona të dyshuar në Prishtinë për kryerjen e veprës penale “Blerja, posedimi, shitja dhe shperndarja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge’’.

Në njoftimin e policisë thuhet se gjatë operacionit policor janë arrestuar personat e dyshuar meshkuj kosovar të cekur në vijim me iniciale dhe vitin e lindjes: A. N. (1969), A. I. (1990), A. N. (1977) dhe D.Sh. (1989).

Në këtë operacion policor, policia ka rezultuar me sekuestrimin e provave/dëshmive materiale si në vijim: “(785.5) gram substancë e dyshuar narkotike e llojit kokainë, (0.2) gram substancë e dyshuar narkotike e llojit heroinë, (10.2) gram substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë, një armë zjarri- revole, dy  karikatorë, 14 fishekë, (9267) euro, (450) franga, (1700) lekë, (10) dollarë kanadez, (3) telefona celular, (3) peshore digjitale dhe dy automjete.

Image preview

Pas kompletimit të rastit me vendim të Prokurorit kujdestar të Prokurorisë Themelore-Departamenti i Krimeve të Rënda, katër të dyshuarit dërgohen në mbajtje për procedura të mëtejme ligjore.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika