Operacion antidrogë, sekuestrohen 70 kg heroinë në Ferizaj

Pas realizimit të aksionit "Gropa" në Ferizaj, janë arrestuar 10 persona dhe janë sekuestruar 70 kilogramë heroinë

Prokuroria Themelore në Ferizaj dhe Departamenti i Krimeve të Rënda, të hënën e 23 majit, ka njoftuar se pas një pune të gjatë hetimore në koordinim të plotë me Policinë e Kosovës- Drejtorinë për Hetimin dhe Trafikimin e Narkotikëve, kanë realizuar aksionin “Gropa”, ku me ç’rast janë bastisur dhe kontrolluar disa lokacione të ndryshme në Ferizaj.

Gjatë këtij aksioni janë sekuestruar rreth shtatëdhjetë (70) kg substancë e dyshuar narkotike e llojit Captagon,(heroinë) dhe disa paisje për përpunimin e saj.

Gjithashtu, në njoftimin e Prokurorisë së Ferizajt thuhet se janë arrestuar dhjetë persona, nën dyshimin se, të njëjtit, kanë kryer veprën penale “Blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge” të Kodit Penal të Republikës së Kosovës .

“Lidhur me këtë aksion, Prokuroria Themelore në Ferizaj, do t’iu mbajë të informuar me kohë për të gjitha zhvillimet e tjera”, thuhet në njoftim.

Shija e redaktorit

Bujar Osmani, kandidat i BDI-së për president në Maqedoninë e...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka bërë të ditur se Bujar Osmani do të jetë kandidati i partisë së tij në...

Komandanti i Gardës së Ajova-s bashkë me gjenerallejtënant Jashari shohin...

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari, së bashku me komandantin e Gardës së Ajova-s, gjeneral major Stephen E. Osborn,...

Kreshnikët e Shalës së Bajgorës

Ulërima e 300 spartanëve dhe mbretit Lenoidhas, i trimërohet e me cinizëm i buzëqesh vdekjes, tash e 2500 vjet. Shaljanët, mund të kenë dëgjuar për...

Të fundit nga rubrika