Opozita kritikon Bislimin për “izolim” të Kosovës

PDK, LDK dhe AAK kanë adresuar një varg kritikash ndaj zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, siç thanë për izolimin e Kosovës në arenën ndërkombëtare.

Pas dështimit të mbledhjes së Komisionit për integrime, ku mungoi Bislimi, deputetet e tri partive opoziare, Blerta Deliu nga PDK, Rrezarta Krasniqi nga LDK dhe Time Kadrijaj nga AAK, thanë se ai dhe Kurti i kanë sjellë vetëm sanksione Kosovës për shkak të politikave të gabuara.

Ndryshe, në sallën ku deputetët opozitarë po prisnin të fillonin mbledhjen, në të cilën, ishte paraparë të raportonte zëvendëskryeministri Bislimi, deputetët e PDK-së vendosën disa fotografi të tij, duke e gjuajtur me shishe deputetin e PDK-së, Mërgim Lushtaku, në seancën e javës së kaluar./KP

Shija e redaktorit

Intervistë | Rrëfimi i gazetarit Martin Çuni që u torturua...

Ishin vitet e regjimit serb në Kosovë, ato që rëndonin shpatullat e çdo shqiptari që vetëm kërkonte të jetonte i lirë në vendin e...

Forbes publikon renditjen e grave më të fuqishme në botë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi në renditjen vjetore...

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Të fundit nga rubrika