Opozita në Prishtinë thërret seancë të jashtëzakonshme, bëhen bashkë për t’i shkarkuar ndërmarrjet publike në kryeqytet

Partitë opozitare në Prishtinë, siç janë Lëvizja Vetëvendosje (LVV), Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Nisma për Kosovën (Nisma), së bashku me Aleanca Kosova e Re (AKR), po tentojnë të arrijnë shpërbërjen e bordeve të ndërmarrjeve publike në kryeqytet. Ata kanë kërkuar një seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit Komunal për të diskutuar dhe vendosur mbi këtë çështje

Opozita në Prishtinë thërret seancë të jashtëzakonshme, bëhen bashkë për të shkarkuar ndërmarrjet publike në kryeqytet

Partitë opozitare, LVV, AAK, Nisma e AKR, në komunën e Prishtinës, po tentojnë shpërbërjen e bordeve të ndërmarrjeve publike në kryeqytet, për çka kanë kërkuar seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit Komunal.

Në këtë seancë e cila do të mbahet më 8 qershor, parashihet shkarkimi i anëtarëve të komisioneve komunale të aksionarëve të ndërmarrjeve publike komunale të Prishtinës që ishin emëruar dhe zgjedhur nga Kuvendi Komunal.

Shija e redaktorit

Kongresmenja amerikane: Çdo agresion ndaj Kosovës përbën kërcënim për sigurinë...

Lisa McClain, anëtare e Komitetit për Arsimin dhe Punën në Dhomën e Përfaqësuesve në Michigan të ShBA-së, ka thënë se Kosova që moti është...

The Guardian: Zyrtarët amerikanë u bindën nga provat e Qeverisë...

Sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, më 24 shtator të këtij viti, e ka marrë edhe vëmendjen ndërkombëtare. Së fundmi, gazeta prestigjioze britanike “The Guardian”,...

Anton Cena me tre medalje, dy të arta dhe një...

Anton Cena, garues nga Kosova për Lojërat e 11-të për Policë, Doganierë dhe Zjarrfikës, ka arritur t'i fitojë tri medalje, dy të arta dhe...

Të fundit nga rubrika