Osmani e uron presidentin e ri të Hungarisë, Tamás Sulyok

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka uruar presidentin e ri të Hungarisë, Tamás Sulyok

Vjosa Osmani, presidente e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka uruar presidentin e ri të Hungarisë, Tamás Sulyok.

Përmes një postimi në platformën X, Osmani ka thënë se mezi pret të punojë me të për të  përmirësuar bashkëpunimin në mes të dy vendeve, Kosovës dhe Hungarisë.

“Urime, President i sapozgjedhur Tamás Sulyok, për zgjedhjen tuaj si President i Hungarisë! Ju uroj suksese në rrugëtimin e shenjtë të udhëheqjes së vendit tuaj dhe mezi pres të punoj me ju për të përmirësuar bashkëpunimin Kosovë-Hungari”, ka shkruar Osmani.

Shija e redaktorit

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Rama e quan “hap historik” votimin Pro anëtarësimit të Kosovës...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka konsideruar si hap historik votimin e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës(KiE) që i hap rrugë anëtarësimit...

Kurti: Me Kosovën aty, KiE fiton një demokraci të re...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi Asambleja Parlamentare e Këshilli të Evropës ka votuar “për” anëtarësimin e Kosovës në këtë organizatë. Përmes një...

Të fundit nga rubrika