Osmani: Kërcënimet ndaj policëve të rinj vijnë nga Serbia, autorët të dalin para drejtësisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i ka dënuar linçimet që u janë bërë së fundmi policëve të rinj serbë në veri të Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i ka dënuar linçimet që u janë bërë së fundmi policëve të rinj serbë në veri të Kosovës nga përdorues serbë të rrjeteve sociale.

Me anë të një postimi në Twitter, Osmani ka thënë se këto kërcënime janë bërë nga Serbia dhe grupet e saj kriminale.

Për këtë, Osmani thotë se autorët duhet të dalin para organeve të drejtësisë.

“Dënoj kërcënimet ndaj oficerëve të policisë të bëra nga Serbia dhe grupet e saj kriminale. Policia jonë është profesionale dhe multietnike. Kjo fushatë duhet të ndalet dhe autorët të dalin para drejtësisë. Ne qëndrojmë me policët tanë, ndërsa ata me guxim shërbejnë për një Kosovë më të sigurt për të gjithë”, ka thënë ajo.

Në fillim të kësaj jave e nisën punën 72 policë të rinj nga komunitetet joshumicë.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika