Osmani: Me anëtarët e Presidencës së Bosnje e Hercegovinës diskutuam për heqjen e barrierave për lëvizjen e lirë të qytetarëve

Presidentja Osmani ka njoftuar se me anëtarët e Presidencës së Bosnje e Hercegovinës kanë diskutuar për heqjen e barrierave për lëvizjen e lirë të qytetarëve të shteteve

Psmje nga takimi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar se me anëtarët e Presidencës së Bosnje e Hercegovinës kanë diskutuar për heqjen e barrierave për lëvizjen e lirë të qytetarëve të shteteve.

Osmani me anëtarët e Presidencës së Bosnje e Hercegovinës, Željko Komšić dhe Denis Bećirović, ka diskutuar dhe për thellimin e bashkëpunimit për të ardhmen euro-atlantike.

“Me anëtarët e Presidencës së Bosnje e Hercegovinës, Željko Komšić dhe Denis Bećirović, diskutuam për heqjen e barrierave për lëvizjen e lirë të qytetarëve të shteteve tona si dhe për thellimin e bashkëpunimit për të ardhmen tonë euro-atlantike”, ka shkruar Osmani.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika