Osmani nga Drenica: Lulëkuqet e ujitura me gjakun e grave e burrave që u angazhuan për liri

“Lulëkuqet e Drenicës, të ujitura ndër shekuj me gjakun e grave dhe burrave që kurrë se ndalën angazhimin për liri!”

Kështu ka shkruar presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, teksa ka publikuar një foto nga Drenica, ku edhe qëndroi gjatë së premtes.

 

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika