Osmani pas takimit me Gjukanoviq: E ardhmja e vendeve tona është në BE

Pas takimit me homologun e saj nga Mali i Zi, presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka thënë se "e ardhmja e vendeve tona është në Bashkimin Evropian dhe së bashku do të punojmë për të realizuar këtë synim të qartë"

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani dhe presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është pritur nga presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq për vizitë zyrtare, të martën e 7 shkurtit.

“E ardhmja e vendeve tona është në Bashkimin Evropian dhe së bashku do të punojmë për të realizuar këtë synim të qartë”, ka shkruar Osmani.

Presidentja e vendit ka thënë se me presidentin Gjukanoviq kanë diskutuar për rëndësinë e koordinimit të përbashkët për ta forcuar partneritetin në mes të Kosovës dhe Malit të Zi, “si dhe fuqizimin e përpjekjeve tona kundër tendencave antidemokratike dhe destabilizuese në rajonin tonë”.

“Raportet në mes të vendeve tona janë të ndërtuara mbi frymën e respektit të ndërsjellë, bashkëpunimit dhe përkushtimit të dyanshëm për të ardhmen tonë euroatlantike”, ka shtuar presidentja Osmani.

Vizita e presidentes Osmani në Mal të Zi është njoftuar të hënën e 6 shkurtit nga Presidenca.

“Presidentja Vjosa Osmani me ftesë të homologut Milo Gjukanović, ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Mal të Zi”, thuhej në njoftim.

Shija e redaktorit

“Komplot-i” nis të hënën në Televizionin Dukagjini

Rrëfimet për të djeshmen dhe të ardhmen, në formën e të vërtetave dhe gënjeshtrave, e mbështjellin shpesh njëra-tjetrën në botën në të cilën jetojmë. Pas...

“Do të doja të dielën të marshoja me ju, kriminelët...

Ish-Shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka thënë se do të donte të merrte pjesë në marshin e së dielës...

Certifikohen pjesëtarët e FSK-së për mbështetje me zjarr indirekt

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) ka certifikuar pjesëtarët për mbështetje me zjarr indirekt, të premten e 31 marsit. “Me qëllim të përgatitjes profesionale të...

Të fundit nga rubrika