Osmani: Përjetësisht mirënjohës për vizionarët, dëshmorët, martirët dhe aleatët e lirisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka publikuar një video përmbledhëse për Ditën e Çlirimit teksa ka shprehur mirënjohje për vizionarët, dëshmorët, martirët dhe aleatët e lirisë.

Videoja nis me deklaratën e ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, për nisjen e bombardimeve për çlirimin e Kosovës.

Në të ka edhe pamje të ish-kryeministrit britanik, Tony Blair, dhe vazhdon me deklarata të ish-presidentit Ibrahim Rugova e kryekomandantit, Adem Jashari.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika