Osmani pret në takim komandantin e KFOR-it

"Në takim u diskutua për zhvillimet e fundit në fushën e sigurisë, me ç’rast Komandanti ka prezantuar vlerësimet e situatës së sigurisë në vend nga ana e KFOR-it, si dhe e ka njoftuar Presidenten Osmani për veprimet që po ndërmerren në këtë drejtim."

Presidentja, Vjosa Osmani, e ka pritur në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Ozkan Ulutash.

Në njoftimin e Presidencës thuhet se në takim është diskutuar për zhvillimet e fundit në fushën e sigurisë

“Në takim u diskutua për zhvillimet e fundit në fushën e sigurisë, me ç’rast Komandanti ka prezantuar vlerësimet e situatës së sigurisë në vend nga ana e KFOR-it, si dhe e ka njoftuar Presidenten Osmani për veprimet që po ndërmerren në këtë drejtim”, thuhet në njoftim.

Osmani e ka falënderuar komandantin e KFOR-it për angazhimin e tij personal, si dhe të gjithë ushtarët e KFOR-it për mirëmbajtjen e paqes dhe të sigurisë në vend.

Gjithashtu gjatë së premtes, Osmani e ka pritur në takim edhe ambasadorin italian, Antonelle De Riu.

Shija e redaktorit

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Ditët e para të çlirimit, rrëfim nga ish-zyrtari për informim...

Për ditë me radhë në territorin e Maqedonisë, ushtarët e NATO-s stërviteshin për përballjen me forcat serbe në Kosovë. Më 10 qershor në Kumanovë, Serbia...

Të fundit nga rubrika