Osmani pret në takim ministrin britanik për Forcat e Armatosura

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka pritur në takim ministrin britanik për Forcat e Armatosura, James Heappey

FOTO: EO

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën ka pritur në takim ministrin e Mbretërisë së Bashkuar për Forcat e Armatosura, James Heappey.

Pas Osmanit, ministri britanik ka takim me Kurtin, ku është paralajmëruar edhe një konferencë për media.

Ndërkaq, të hënën, presidentja Osmani ka pritur në takim senatorët amerikanë, Gary Peters dhe Chris Murphy.

Senatori amerikan, Murphy, pas takimit me presidenten Osmani, ka thënë se Serbia duhet të ndalojë së penguari Kosovën që të anëtarësohet në organizata ndërkombëtare.

Senatori Murphy: Serbia të mos e pengojë Kosovën

Shija e redaktorit

Panairi i 23-të i Librit: Triumfi i fjalëve të shkruara

Me moton 'Libri triumfon', më 6 qershor pritet të hapet edicioni i 23-të i Panairit të Librit, i cili organizohet nga Shoqata e Botuesve...

“Dance the Night” e Dua Lipës zgjidhet si kënga e...

Kënga “Dance the Night” e këngëtares me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa ka kryesuar sondazhin e ri muzikor të kësaj jave. Fansat e muzikës votuan...

Policia heton incidentet në veri të Kosovës

Protestat janë duke vazhduar në tri komunat e veriut të vendit - Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan. Policia e Kosovës ka njoftuar se situata...

Të fundit nga rubrika