Osmani pret në takim presidentin e Komitetit Paralimpik Ndërkombëtar, Andrew Parsons

E para e vendit, Vjosa Osmani lka pritur në takim presidentin e Komitetit Paralimpik Ndërkombëtar, Andrew Parsons. Ai e ka ftuar presidenten të jetë prezente në ceremoninë hapëse të Lojërave Paralimpike “Paris 2024”

Pamje nga takimi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim presidentin e Komitetit Paralimpik Ndërkombëtar, Andrew Parsons.

Presidentja Osmani, faktin që Kosova do të përfaqësohet për herë të parë në Lojërat Paralimpike “Paris 2024”, e ka cilësuar si moment historik, duke shpresuar në përfaqësim të denjë të sportistëve tanë në këto gara ndërkombëtare.

“Presidentja Osmani ka falënderuar për mbështetjen e deritashme presidentin Parsons dhe ka shtuar nevojën e vazhdimit të bashkëpunimit në funksion të krijimit të kushteve sa më të mira për parasportistët”, thuhet në njoftim.

Kurse presidenti Parsons e ka ftuar zyrtarisht presidenten e vendit që të jetë prezente në ceremoninë hapëse të Lojërave Paralimpike “Paris 2024” më 28 gusht.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika