Osmani pritet ta takojë nënsekretaren e SHBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen

Kosova dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të nënshkruajnë marrëveshje mirëkuptimi mes dy vendeve respektive kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pret në takim nënsekretaren e SHBA-së për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen.

Takimi pritet të nisë në ora 09:00.

Pas nënshkrimit të marrëveshjes së mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së ShBA-së dhe Kosovës kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja, Osmani dhe Allen do të deklarohen për medie.

Pos takimit me Osmanin, Allen do të pritet edhe nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Takimi raportohet se do të fillojë në ora 10:15.

Kjo vizitë e saj në Kosovë është në kuadër të një turi ballkanik që Allen është duke e bërë këto ditë.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika