Osmani priti në takim ambasadorin italian në Kosovë, u diskutua për raportet e shkëlqyera mes dy vendeve

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur të martën në takim ambasadorin italian në Kosovë, Antonello De Riu, me të cilin u diskutua për raportet e shkëlqyera mes Kosovës dhe Italisë

Ilustrim

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, të martën e 17 janarit ka pritur në takim ambasadorin italian në Kosovë, Antonello De Riu.

Në takim siç njofton zyra e presidencës u diskutua për zhvillimet e fundit në vend, me ç’rast u potencua rëndësia e koordinimit dhe bashkëpunimit të rregullt me vendet aleate.

Ndër të tjera, është diskutuar edhe për raportet e shkëlqyera në mes të Kosovës dhe Italisë.

Në këtë kontekst bëhet e ditur se është theksuar potenciali i lartë për hapjen e kapitujve të ri të bashkëpunimit dhe realizimin e projekteve relevante në dobi të qytetarëve.

Ndryshe, një takim i tillë erdhi në prag të vizitës së Presidentes Osmani në Itali.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Gjendet pa shenja jete një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Gjakovë. Në raportin 24-orësh thuhet se njësitë...

Barrikadat, KFOR-i paralajmëron ndërhyrje nëse ato nuk largohen

Efikasiteti i këtyre mjeteve të rënda të KFOR-it është testuar hiç më larg se dy ditë më parë. Ushtrimet e 19 dhjetorit i kanë mundësuar...

Të fundit nga rubrika