Osmani shprehet i lumtur me vizitën e Ramës në Shkup: Integrimi në BE, në fokus të diskutimeve tona

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë se Veriut, Bujar Osmani, është i lumtur me vizitën e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, në Shkup. Osmani beson se vizita do të shërbejë për të diskutuar për procesin e integrimit në Bashkimin Evropian dhe për të shkëmbyer mendime mbi dinamikat rajonale drejt këtij procesi

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë se Veriut, Bujar Osmani, ka reaguar pas vizitës së kryeministrit të Shqipërisë në Shkup.

Sipas kryediplomatit Osmani, vizita e të parit të qeverisë shqiptare në Shkup do të shërbejë për t’i shkëmbyer mendime mbi dinamikat e procesit të integrimit në Bashkimin Evropian.

“Gëzuar që kam [ kryeministrin e Shqipërisë], Edi Rama këtu në Shkup, për të shkëmbyer mendime mbi dinamikat aktuale rajonale, iniciativat dhe bashkëpunimin”, ka shkruar Osmani në Twitter.

“Procesi i integrimit të [Ballkanit Perëndimor] në Bashkimin Evropian në fokus të diskutimeve tona”, ka përfunduar kryediplomati Osmani.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika