Osmani takohet me Alice Albright

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zhvilluar takim me një takim me kryeshefen e Korporatës së Sfidës së Mijëvjeçarit (MCC), Alice Albright, këtë të hënë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zhvilluar takim me një takim me kryeshefen e Korporatës së Sfidës së Mijëvjeçarit (MCC), Alice Albright.

Kështu bëri të ditur vetë presidentja në llogarinë e saj në platformën ”X”, teksa të njëjtin takim e cilësoi si të shkëlqyeshëm.

“Programi historik Kosova Compact, investimi më i madh i sektorit të energjisë në vendin tonë, padyshim do të ndihmojë në ndërtimin e një të ardhmeje energjetike elastike dhe inovative”, shkroi ajo.

Ndryshe, Osmani, gjatë qëndrimit të saj në qytetin New York ku po mbahet sesioni i 78-të i Asamblesë së Kombeve të Bashkuara, ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Libanit, Najib Mikati.

Në takim, Presidentja Osmani ka theksuar përkushtimin e Kosovës për formalizimin e marrëdhënieve diplomatike.

Presidentja Osmani e ka njoftuar kryeministrin Mikati edhe për zhvillimet e fundit në Kosovë.

Të dy bashkëbiseduesit diskutuan për mundësitë e bashkëpunimit në fushat e interesit të përbashkët.

Shija e redaktorit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që...

Një projekt përrallor ka nisur të realizohet në Shëngjin. Ai po realizohet nga Dukagjini Resort, ku plani fillestar është për ndërtimin e disa objekteve e...

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Të fundit nga rubrika