Osmani takohet me Alice Albright

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zhvilluar takim me një takim me kryeshefen e Korporatës së Sfidës së Mijëvjeçarit (MCC), Alice Albright, këtë të hënë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zhvilluar takim me një takim me kryeshefen e Korporatës së Sfidës së Mijëvjeçarit (MCC), Alice Albright.

Kështu bëri të ditur vetë presidentja në llogarinë e saj në platformën ”X”, teksa të njëjtin takim e cilësoi si të shkëlqyeshëm.

“Programi historik Kosova Compact, investimi më i madh i sektorit të energjisë në vendin tonë, padyshim do të ndihmojë në ndërtimin e një të ardhmeje energjetike elastike dhe inovative”, shkroi ajo.

Ndryshe, Osmani, gjatë qëndrimit të saj në qytetin New York ku po mbahet sesioni i 78-të i Asamblesë së Kombeve të Bashkuara, ka zhvilluar një takim me kryeministrin e Libanit, Najib Mikati.

Në takim, Presidentja Osmani ka theksuar përkushtimin e Kosovës për formalizimin e marrëdhënieve diplomatike.

Presidentja Osmani e ka njoftuar kryeministrin Mikati edhe për zhvillimet e fundit në Kosovë.

Të dy bashkëbiseduesit diskutuan për mundësitë e bashkëpunimit në fushat e interesit të përbashkët.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika