Osmani takohet me kryeministrin e Kanadasë, Justin Truedeau

Gjatë Samitit të Frankofonisë, presidentja e vendit, Vjosa Osmani është takuar me kryeministrin e Kanadasë, Justin Truedeau. Presidentja Osmani dhe kryeministri Truedeau kanë diskutuar për zhvillimet e vazhdueshme në rajon

presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri kanadez, Justin Truedeau

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka njoftuar se gjatë Samitit të Frankofonisë është takuar me kryeministrin e Kanadasë, Justin Truedeau.

Përmes një postimi, presidentja Osmani ka thënë se është gjithmonë është mirë të takohet “me një mik të dashur të Kosovës”.

Tutje në postimin e presidentes Osmani në Twitter thuhet se ka folur me kryeministrin kanadez për zhvillimet e vazhdueshme në rajon dhe mirënjohjen e popullit shqiptar për mbështetjen e qartë dhe konkrete të Kanadasë.

“Gjithmonë është mirë të takohem me një mik të dashur të Republikës së Kosovës.Në @OIFrancophonie , fola me 🇨🇦 Kryeministrin @JustinTrudeau  për zhvillimet e vazhdueshme në rajonin tonë dhe mirënjohjen e popullit tonë për mbështetjen e qartë dhe konkrete të Kanadasë”, ka shkruar Osmani.

Shija e redaktorit

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Gruaja që u keqtrajtua tash është në gjendje të mirë

Zhaneta Nura, vajza e gruas e cila u maltretua fizikisht dhe psiqikisht nga një infermiere, tash është mirë dhe është qetësuar. Nura këtë e tha...

Vrasja në QKUK: Gruaja e vrarë ishte shtatzënë, u qëllua...

Gruaja shtatzënë e cila ka humbur jetën, është qëlluar me armë zjarri nga një person i cili dyshohet se është burri i saj. Kështu...

Të fundit nga rubrika