Osmani takohet me kryesuesin e OSBE-së

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryesuesin e OSBE-së, Ian Borg

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me ministrin për Punë të Jashtme, Evropë dhe për Tregti të Maltës, njëherit kryesues i OSBE-së, Ian Borg.

Takimi është duke u mbajtur në objektin e Presidencës dhe mediat janë lejuar që të marrin pamje vetëm në fillim të takimit.

Gjatë ditës Ian Borg, është takuar edhe me ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla Schwarz, si dhe në orën 17:00 pritet që të takohet me kryeministrin Albin Kurti.

Shija e redaktorit

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Ditët e para të çlirimit, rrëfim nga ish-zyrtari për informim...

Për ditë me radhë në territorin e Maqedonisë, ushtarët e NATO-s stërviteshin për përballjen me forcat serbe në Kosovë. Më 10 qershor në Kumanovë, Serbia...

Të fundit nga rubrika